Antalya Kemer’de Büyüleyici Koylar ve Plajlar | 2020

Antalya Kemer’de çok sayıda tatil yapılabilecek alan vardır. Bu alanlar arasında ilk sırayı Kemer alır. Tatil yapacak olan kişilerin Kemer’i seçmelerinde Kemer’in sahip olduğu koyların ve plajların etkisi vardır. Büyüleyici olan koylar turistlere unutulmayacak bir deniz keyfi sunar. Ayrıca denizde farklı aktiviteleri hayata geçirme imkanı tanır.

Kemer’de Bulunan Büyüleyici Koylar ve Plajların İsimleri

Kemer’i tatil rotası olarak belirleyen kişiler hangi plajların mavi bayraklı, sakin ya da kalabalık olduklarını merak ederler. Ayrıca plajların konumu ve özellikleri de tatilcilerin merak ettiklerinden birisidir.

Antalya Kemer’de büyüleyici koylar ve plajlar şunlardır;

  • Ayışığı Plajı

  • Alacasu Koyu

  • Phaselis Koyu

  • Bostanlık Koyu

  • Çamyuva Plajı

  • Tekirova Plajı

Bu koylar ve plajlar Kemer’e farklı uzaklıklarda bulunan plajlardır. Denize girmek, güneşlenmek ya da su aktiviteleri yapmak isteyenlerin tercih edebilecekleri yerlerdir.

Ayışığı Plajı

Ay ışığı Plajı Kemer

Kemer’in insanları büyüleyen plajları arasında Ayışığı Plajı ilk sırayı alır. Bu plaj Kemer’de yer alan yat limanının yanında bulunur. Plaj geceleri ay ışığı altında insanlara eşsiz bir manzara sunmasından dolayı Ayışığı plajı olarak anılır. Plajın şekli ise yukarıdan bakıldığında aya benzemektedir. Merkeze yaklaşık 10 dk. mesafede olan plajın uzunluğu ise 300 metre civarındadır. Ayışığı Plajı Kemer’de yer alan mavi bayrağa sahip bayraklardan birisidir ve plaj ince kumludur. Plaj üzerinde insanların ihtiyaçları için lokanta, market ve kafeler vardır.

Alacasu Koyu

İnsanların büyülenmesini sağlayan Kemer koylarından diğeri ise Alacasu Koyu’dur. Bu koy Kemer merkezine 10 km uzaklıktadır. Koya giriş ücretsizdir. Bu koyda yerleşim bulunmadığı için sakin ve ıssız bir koydur. El değmemiş olması sebebiyle de büyüleyicidir. Kalabalık içinde bulunmak istemeyen kişiler tarafından tercih edilen koy aynı zamanda kamp yapmaya da elverişlidir. Bu sebeple koy genelde kampçıların tercih ettiği koylar arasındadır.

Phaselis Koy

Phaselis Koyu
Phaselis Koyu

Phaselis koyu Kemer ilçesinin büyüleyici özelliklere sahip olan koylarından birisidir. Koyun Kemer’e uzaklığı yaklaşık olarak 12 km kadardır. Koyun bulunduğu alanda deniz sakindir ve kişiler kolay bir şekilde yüzebilirler. Denizde dalganın olmaması kişilerin turkuaz rengine sahip denize dair eşsiz bir görüntüye tanıklık etmesini sağlar.

Ayrıca Phaselis Koyu bir antik kente sahiptir. Bu sebeple de antik kent gezisi yapılabilir. Ayrıca koyun görülebilmesi için tekne turları düzenlenir. Koyu deniz üzerinden görmek isteyenler bu turlara katılabilirler. Phaselis Koyu özellikle yaz aylarında tatilcileri ve günü birlik deniz keyfi yaşamak isteyenleri ağırlamaktadır.

Bostanlık Koyu

Bostanlık Koyu
Bostanlık Koyu

Kemer’de bulunan eşsiz koylar arasında Bostanlık Koyu ismini taşıyan bir koyda bulunur. Bu koy Kemer’e yaklaşık olarak 15 km uzaklıktadır. Koy çevresindeki yeşillikler ve sahip olduğu deniz sayesinde denize girmek için Bostanlık Koyu’nu tercih edenlere eşsiz bir manzara sunar.

Tekirova Plajı

tekirova plajı
Tekirova Plajı

Kemer’deki büyüleyici plajlardan bir tanesi de Tekirova Plajı’dır. Bu plaj Kemer merkezine 17 km uzaklıktaki konumdadır. Tekirova plajı mavi bayraklı olan bir plajdır. Güneşlenmek, denize girmek ve su sporu amacıyla tercih edilen plajın uzunluğu 3 km’den fazladır.

Çamyuva Plajı

Çamyuva Plajı
Çamyuva Plajı

Çamyuva Plajı çamların arasında yer alan bir plajdır ve plajın Kemer’e olan uzaklığı 7,5 km civarındadır. Bu plajın uzunluğu ise 3 km’dir. Plaj çamlar ve denizin oluşturduğu yeşilin ve mavinin bir araya geldiği büyüleyici atmosferde deniz keyfi yaşanmasını sağlar. Ayrıca kişiler plajda güneşlenmek ve yüzmek yanı sıra çamlar arasında kısa yürüyüşlere çıkabilirler.. Üzerinde tesisler bulunan Çamyuva’nın plajının halka açık olan bölümü de vardır.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir