Kapadokya’da En Romantik Evlenme Teklifi Nerede Olur?

Kapadokya’da En Romantik Evlenme Teklifi Nerede Olur?: Kapadokya ülkemizde hem yerli hem de yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen yerler arasındadır. Her yıl yüzlerce ziyaretçi ağırlamaktadır ve hiçbir zaman da eskimemektedir. Her zaman o ihtişamını, tarihi dokusunu, doğal güzelliklerini ve manzarasını korumaktadır. Özellikle otelleri ve tabii ki Peri Bacaları üzerindeki balon turu ile ünlüdür.

Bu tur yabancı turistlere göre ücretlendirildiği için yerli ziyaretçilere biraz pahalı gelebilir, fakat manzarası her şeye bedeldir. Kapadokya kendine has romantik bir havaya da sahiptir. Bu yüzden genelde balayı ve evlilik teklifi için tercih edilir. Eğer sevgilinize unutulmayacak bir teklif hazırlamak istiyorsanız bu yerlerden birini tercih edebilirsiniz.

kapadokya balon
kapadokya balon

Balon

Kapadokya denince ilk akla balon turu geldiği için teklifinizi burada yapabilirsiniz. Güneşin doğuşunu izlemek amacıyla genelde sabahın erken saatlerinde yapılan turlara katılıp balon içinde sevgilinizin hiç beklemediği bir anda yerden metrelerce yüksekte evlenme teklifi edebilirsiniz. Hem çok romantik hem de sıra dışı olacaktır. Eğer balon pahalı gelirse izlemek için çok sayıda tepe ve alan bulunmaktadır, manzaraya karşı teklifte çok hoş olacaktır, hem de birbirinden güzel fotoğraflar çekilmenizi sağlayacaktır.

Bu işi tek başınıza yapmak isteyebilirsiniz ancak daha profesyonel olmasını isterseniz organizasyonlarda bulunmaktadır. Ekip çalışmasında önce pankart seçimi yapılır, isteğe göre üstüne yazılacaklar belirlenir ve birlikte olan resminizi arka fonda kullanabilirsiniz. Daha sonra pasta hazırlanır, kalp şeklinde olan pastanın üstüne de istediklerimizi yazdırabilirsiniz.

Organizasyona buket çiçek, dilek balonu da dahildir. Fakat tüm bunlar için şirkete en az 2 gün önceden haber verilmelidir. Pankart özel pilotlar eşliğinde açılır ve sonrasında eline taç takılır, çiçeği verilir. Eğer balonda evlenme teklifi yapmak istiyorsanız sabah 6:45’te orada olmalısınız. Tekrar 8:30’da ise otelinizde olabilirsiniz. Balonda teklifte kemancı istiyorsanız ek ücret ödemek zorundasınız.

kapadokya cappadocia
kapadokya cappadocia

Oteller

Kapadokya bilindiği üzere otelleri ile de ünlüdür. En önemli tarihi dokularından biri olan Uçhisar Kalesinde bulunan otellerde tamamen kişiye özel hazırlanmış mekanlar bulunur, burada keman eşliğinde evlenme teklifi edebilirsiniz.

 • Özel pakete dahil olanlar;
 • Süsleme
 • Yemek
 • Şampanya ve pasta
 • Özel garson
 • İkramlar
 • VIP Transfer

Bu paketi dilerseniz otelin iç mekanında dilerseniz havuz başında veya vadide kullanabilirsiniz. Tekliften önce çok lezzetli bir akşam yemeği yenilir ve ardından sürpriz başlar. Daha sonrasında hem iç hem de dış mekanda profesyonel fotoğraf çekimleri gerçekleştirilir.

Kapadokya Vadisi

Bu teklif sevgilinize tamamen sürpriz olabilir. Siz normal bir şekilde vadilerde yürürken özel organizasyonlar Drone ile yanınıza gelir ve yüzüğü verir. Tam bu anda müzisyenler çıkar ve şampanya, pasta, ikramlar eşliğinde hem de doğayla iç içe bir teklif gerçekleşmiş olur. Her anı video ile kayıt altına almak isteyenler için oldukça iyi bir seçenektir.

kapadokya vadisi
kapadokya vadisi

Gün Doğumuna Karşı

Kapadokya’da gün doğumunu izlemek mutlaka gidince yapılması gerekenler arasındadır, sabahın erken saatlerinde uyanmaya değecektir. Bu eşsiz manzarayı evlenme teklifi ile değerlendirebilirsiniz. İstediğiniz bir tepe noktasında kendi başınıza sade ama anlamlı bir şekilde teklif edebilir veya organizasyon ile anlaşabilirsiniz. Harika bir suite uyurken odanın hemen üstündeki terasta balonlar, pastalar eşliğinde teklif edebilirsiniz.

Dahil olan hizmetler arasında oda ve teras süslemesi, profesyonel fotoğraf çekimleri de yer almaktadır. Suitleri istediğiniz şekilde kendiniz seçebilirsiniz, elbette fiyatları da değişiklik göstermektedir. Havuzlu suit de en çok tercih edilenler arasındadır. Burada ek olarak 11 gül demet çiçekte bulunmaktadır. Ancak terasın süslenmesi çok farklı bir hava katacaktır, arkada eşsiz Kapadokya manzarası, balonlar ve terasta da kalp balonlar.

YORUMLAR

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir