Koronavirüs Sonrası Gidilebilecek Yurt İçi En İyi 4 Tatil Rotası | 2020

Tatil Rotası | Tüm dünya genelinde derin bir sessizliğe neden olan coronavirüs, alınan önlemler nedeni ile milyonlarca kişinin evlerinde hapsolmasına neden olmuştu. Ancak giderek sayısı azalan vaka haberleri ve yaz sezonunun açılması ile birlikte birçok kişi tatil planlarını yapmaya başladı. Bugün sizlerle coronavirüs sonrası gidebileceğiniz Türkiye sınırları içerisinde bulunan en güzel 4 rotayı paylaşacağız.

Muğla – Palamutbükü/Datça |Tatil Rotası

Doğal güzellikleri nedeni ile her yaz sezonunda milyonlarca yerli ve yabancı turistin akın ettiği bölgelerden biri olan Muğla, Akdeniz ve Ege’nin birbirine döküldüğü Datça ilçesi ile sık sık gündeme geliyor. Datça ilçesi sınırları içerisinde yer alan Palamutbükü ise, bu yıl coronavirüs sonrası birçok kişinin rota planları arasında bulunan bir huzur alanı.

Oldukça küçük bir koy sahili ve oldukça uygun fiyatlar ile tatil yapmanıza imkan tanıyan renkli butik oteller ile rüya gibi bir tatil imkanını sunan Palamutbükü’nde, aynı zamanda bir tekne kiralayarak Ege turuna çıkabilir, aynı zamanda kentin hemen yakınlarında bulunan Knidos Antik Şehri’ne küçük bir gezi düzenleyebilirsiniz. Muğla, Palamutbükü beldesi; doğal güzellikleri ile beraber, tarihi zenginlikleri ile de öne çıkan bir yer haline gelmiştir.

Muğla - Palamutbükü

İğneada/Kırklareli | Tatil Rotası

Birbirinden farklı doğa güzelliğini bünyesinde barındıran İğneada, Kırklareli şehrine bağlı bir tatil beldesi olarak öne çıkıyor. Özellikle fazla kişi tarafından henüz keşfedilmemiş olması coronavirüs dönemi sonrası yaptığınız tatil için önemli bir avantaj sağlarken, aynı zamanda İstanbul’a yalnızca iki saatlik bir mesafede bulunması nedeni ile İğneada 2020 yılı yaz döneminin gözdeleri arasında yer alıyor. Göl, şelale, deniz ve dağ dörtlüsünün buluştuğu İğneada’da, ister küçük bir çadırınızı alarak doğaya karışabilir, ya da bölgenin hemen yakınlarında yer alan herhangi bir butik otele yerleşerek unutamayacağınız bir tatile imza atabilirsiniz.

Kaleköy/Antalya

Coronavirüs sonrası tatil hakkını Akdeniz’de geçirmek isteyenler için bulunulmaz bir tatil fırsatı sunan Kaleköy; Olimpos veya Kemeraltı gibi kalabalık yerlerin aksine sakin ve izole bir tatil isteyenler için birebir. Yalnızca tekne yardımı ile adım atacağınız Kaleköy, Kaş ve Kemer ilçelerine yakın olması ile sık sık tercih edilen beldeler arasında yer alıyor.

Kaleköy’de yapacağınız tatil ile birlikte şu detayları da görme şansını bulacaksınız;

kaleköy antalya
  • Bizans Kalesi | Tatil Rotası

  • Likya Antik Kenti

  • Kekova

  • Likya Denizaltı Lahitleri

Tatil Rotası | Hem tarihin ortasında sessiz sakin bir tatil geçirmek, hem de doğal güzellikler ile ruhunuzu dinlendirmek istiyorsanız mutlaka uğramanız gereken noktalardan biri olan Kaleköy, Kaş ve Kemer gibi ilçelere yalnızca 3 saatlik mesafede olması nedeni ile yerel turistler tarafından sıkça tercih ediliyor. Kaleköy içerisinde barınma ve yemek fiyatları da, diğer beldelere oranla büyük oranda daha ucuz seyretmektedir.

Akyaka/Muğla

Son yılların en çok tercih edilen tatil beldeleri arasında bulunan Akyaka, 2019 yılının dünya genelinde en çok ziyaret edilen noktalarından biri olmuştu. Bu nedenle listemize mutlaka katılması gereken bu belde için özellikle tırmanıcılık, bisiklet ve tracking gibi spor dalları ile uğraşan kişiler oldukça ilgi gösteriyor.

akkaya muğla

Yeni yapılaşmanın yasaklandığı ve bu özelliği nedeni ile tarihi dokusunu oldukça güzel korumayı başaran Akyaka, zengin ve eşsiz doğal güzelliği ile birlikte turkuaz sulara kendinizi bırakmanıza imkan tanıyor. Ege kültürüne ait küçük ve butik meyhaneler, tek gözlü odalar, tamamen ahşaptan yapılmış binalar arasında kaybolacağınız gibi; Muğla’nın göbeğinde bulunan bu ilçeyi ziyaret ederken aynı zamanda birkaç saatlik mesafe ile birçok farklı tatil beldesini de gezme şansına erişebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir