Koronavirüs Sonrası Seyahat edeceğimiz Yeri Nasıl Seçeriz? | 2020

Koronavirüs Tüm dünyayı etkisi altına alarak milyonlarca insanın evde kalmasına sebebiyet verdi. Vakaların azalması ile birlikte her ne kadar önlemler devam etse dahi birçok insanın tatil planları yapmasını sağladı. Ancak Koronavirüs sonrası yapılacak tatil planları için de dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor.

Koronavirüs Vaka Takibi

Koronavirüs salgını sonrası yapacağınız herhangi bir tatil için planlama yapma aşamasında, vereceğiniz yere karar vermek için uygulayabileceğiniz en önemli yöntem; vaka takibi yapmak olacaktır. İlk olarak gitmek istediğiniz ve listelerinize eklediğiniz birkaç yeri ön plana alın. Daha sonra ise gerek bakanlık uygulamalarından, gerek internet aracılığı ile gitmek istediğiniz tatil bölgesinin Koronavirüs vaka sayısını tatil gününe kadar sıklıkla takip edin.

koronavirüs vaka takibi

Bu takip sonucunda, tatil için gideceğiniz yerde yüksek vaka artışı yaşanması gibi durumlarda tatil hakkınızı ikinci bir tatil bölgesi için harcayabilirsiniz. Bu sayede en sağlıklı tatil sürecini geçirmenize imkan tanıyabileceğiniz gibi, aynı zamanda hem kendinizi hem de tatile çıkacağınız kişileri koruyabilirsiniz.

Otel veya Pansiyonlar ile İletişim

Tatil süreci boyunca gününüzün büyük bir bölümü, tatil beldesinde yer alan barınma alanlarında geçecektir. Otel, pansiyon, butik otel, motel gibi birçok farklı konaklama işletmesi; Koronavirüs salgını nedeni ile odalarını düzenli olarak sterilize etmektedir. Ancak aklınızda kalan şüpheleri dindirmek amacı ile tatil öncesinde ve rezervasyonunuzu henüz tamamlamadan konaklama işletmesi ile birebir olarak iletişime geçebilirsiniz. Bu gibi durumlarda konaklama işletmesinin sterilizasyon sıklığını ve uygulama koşullarını detaylı olarak öğrenebilir ve aynı zamanda işletmenin bulunduğu tatil beldesinde son vaka durumunu da halk içerisinde yer alan bir bölge yerlisinden öğrenebilirsiniz.

koronavirüs otel pansiyon

Az Tercih Edilen Tatil Bölgeleri

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüsün yayılmasındaki en büyük etkenlerden biri ise, şüphesiz olarak sosyal mesafenin yok sayıldığı kalabalık alanlardır. Bu nedenle tercih etmeyi planladığınız tatil bölgesinin diğer tatil beldelerine oranla daha az tercih edilen ve daha sessiz bir bölge olmasına önem gösterin.

Bu sayede daha az insanın bulunduğu bir yerde tatil yaparak hem sağlığınızı koruyabilir hem de ruhunuzu dinlendirebileceğiniz bir tatil imkanına erişebilirsiniz. Bu yöntemin bir diğer avantajı ise, yeni yerler keşfetmek olacaktır. Ülkemizde ve dünya üzerinde henüz popülerliğe uğramayan ancak enfes coğrafi güzelliklere sahip olan birçok tatil bölgesi bulunmaktadır. Bu yerlerden birini tercih ederek kendi keşfinizi yapabilir ve belki seneye bir aha bu bölgeye tatile gelebilirsiniz.

tatil bölgeleri

Doğa Tatilini Tercih Edin

Coronavirüsün en önemli tehditleri, ne yazık ki kapalı alanlarda birkaç kat fazla etkili olmaktadır. Kamp tatilini tercih etmek, coronavirüs dönemi sonrası meydana gelebilecek otel, market gibi alanlarda bulaşma riskini en aza indirebilmektedir. Doğa ile iç içe geçirebileceğiniz tatil sonucu hem kendinizi izole bir şekilde tutmayı başarabileceğiniz gibi, aynı zamanda doğa ile kaynaşarak unutulmaz bir tatile imza atabilirsiniz.

doğa tatili

Doğa tatillerinin ayrıca şu gibi avantajları bulunmaktadır;

  • Doğa ile iç içe bir şekilde kamp veya bungalov evlerde konaklayarak tatil yapabilirsiniz.

  • İnsanlardan ve kapalı alanlardan uzak durmanız sebebi ile izole bir tatil imkanına olanak verir.

  • Ruhunuzu dinlendiren ve yalnızda doğa ile baş başa kalabileceğiniz unutulmaz bir tatile erişebilirsiniz.

Bu gibi avantajları kişilere sağlayan doğa tatilleri, coronavirüs döneminde en sağlıklı tatil seçenekleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle coronavirüs sonrası seyahat edebileceğiniz tatil bölgelerini seçerken, mutlaka kamp veya doğa evlerine sahip bir bölgenin bulunup bulunmadığını kontrol edin.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir