Plaj Çantanızı Hazırlarken Bunlara Dikkat Edin

Unutulmaz ve eğlenceli bir tatil için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri ise, tartışmasız ki plaj çantalarıdır. Hazırlanışı esnasında akla gelmeyen ve unutulan en küçük detayın bile buruk bırakacağı bir tatili kimse yaşamak istemez. Bu nedenle plaj çantalarınızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için derledik.

Güneş Koruyucuları

Tatilinizin konforlu geçmesinde büyük rol oynamayı başaran güneş koruyucuları, hem cildiniz hem de vücut sağlığınız için oldukça önemli bir etkendir. Bu nedenle piyasada birbirinden farklı yüzlerce çeşitlerde satılan güneş kremleri içerisinden cildinize en uygun olanını seçerek plaj çantanıza eklemek, sizi tatiliniz boyunca güneşin zararlı ışınlarından korumayı sağlayacaktır. Hiç kimse unutulmaz bir tatil anında vücudunda yanık ve pişikler ile dolaşmayı istememektedir. Bu nedenle plaj çantanızı hazırlarken dikkat etmeniz gereken ilk kural, yanınıza mutlaka en az bir adet güneş kremi veya güneş koruyucusunu almak olacaktır.

gunes koruyuculari
gunes koruyuculari

Yedek Kıyafet Özgürlüğü

Tatil süresinin eğlenceli geçmesine imkan veren bir diğer detay ise, şüphesiz ki tatil boyunca başınıza geleceklerden habersiz olmanızdır. Zaman zaman eğlenceli bir adrenalin sağlayan bu duygu, aynı zamanda bir takım problemlere de yol açabilir. Kirlenme, düşme, kaybetme gibi durumlar için kıyafetlerinizin kalacağınız gün kadar yedeğini almak, tatilinizin en verimli şekilde geçmesine imkan tanıyabilmektedir.

Yanınızda ve plaj çantanızda yedek kıyafet bulundurmak, gün içerisinde terlemelerinizde, kıyafetlerinizin başına gelen talihsizliklerde ve kaybetme gibi durumlarda ekstra bir özgürlük tanıyarak sorununuzu anında ortadan kaldırmaya olanak sağlayabilir. Bu nedenle kalacağınız gün sayısı kadar plan yapıp yanınıza yeteri kadar kıyafet yedeği almak, en sağlıklı yöntemlerden biridir. Ancak bu madde içerisinde yer alan bilgileri fazla bir şekilde uygulamak, tatil boyunca hiç giymeyeceğiniz kilolarca kıyafeti taşımanız ile sonuçlanabilir.

plaj cantasi
plaj cantasi

Eğlenceli Vakit Araçları

Tatil, kelime anlamı gereği dinlenme süresi bulunabilen bir süreci kapsamaktadır. Bu nedenle oldukça fazla boş zamanınızın bulunduğu tatilleriniz de, bu boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir takım materyalleri plaj çantanıza eklemek oldukça büyük fayda sağlayabilir. Tatilde olmanıza rağmen, eğlenceli vaktinizi daha verimli bir şekilde harcamak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bu amaca hizmet eden birçok materyal, ihtiyacınıza göre farklı kategorilerle şekillenebilmektedir.

Bu materyaller arasında şunlar bulunabilir;

  • Kitap/Dergi
  • Top
  • Masa oyunu ekipmanları
  • Taşınabilir şarj cihazları
  • Frizbi
  • Kulaklık

Bu gibi materyallerin yer aldığı ve ihtiyaç duyduğunuz eşyaları aldığınız eğlenceli vakit araçları, tatilinizden alacağınız verimin en üst seviyeye çıkmasına imkan verebilmektedir. Bu nedenle kitap okuma alışkanlığı bulunan kişilerin plaj çantalarına mutlaka en az bir kitap veya dergi koyması, müzik sever kişilerin en az bir çift kulaklık bulundurmasını şiddetle önermekteyiz. Aynı zamanda taşınabilir şarj cihazlarından da bir adet edinerek, tatil esnasında elektrikten uzak olmanız nedeni ile telefonunuz veya bilgisayarınız gibi iletişim cihazlarınız ile bağlarınızın kopmamasına imkan tanıyabilirsiniz.

plaj cantasi plmasi gerekenler
plaj cantasi plmasi gerekenler

Nakit Para

Tatiller, plansız bir şekilde hareket edilmesi nedeni ile birçok farklı durumu içerisinde bulundurabilmektedir. Bu gibi durumlar için plaj çantanızda veya yanınızda mutlaka bir miktar nakit para bulunmalıdır. Tatil beldeleri genel olarak sakin ve şehir merkezinden uzak bölgeler olması nedeni ile kredi kartı, banka kartı veya sanal POS gibi teknolojilerin bulunamayabileceğini gözden çıkarmayın.

Bu gibi durumlar için plaj çantanıza mutlaka bir miktar nakit para veya karşılığı değerinde başka bir banknotu bulundurun. Bununla birlikte tatil sırasında küçük harcamalarınız için tüm çantayı boşaltarak cüzdana ulaşmak yerine, hemen yanınızda duran plaj çantasına uzanarak bu tür alışverişlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

 

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir