Türkiye’de Gün Batımının En İyi İzlendiği Yerler | 2020

Her insan gün batımının harika bir manzara olduğunu düşünür. Hatta bazıları heyecan içerisinde gün batımını bekler ve zamanı gelince uzun uzun izlemeye başlar. İşte bu yazı tam olarak size uyuyor. Sizlerde ziyaret ettiğiniz her yerde gün batımı için uygun bir yer arıyor olabilirsiniz. Bütün sıkıntılarınızı unutarak, huzurlu dakikalar geçirmeniz için ülkemizde gün batımının en iyi seyreldiği yerleri anlatıyoruz.

Ayvalık – Şeytan Sofrası

Güneşin batışının alkışlandığını ve coşku ile kutlandığını Şeytan Sofrası’nda görebilirsiniz. Gün batımını izlemenin yanı sıra coşkulu kalabalığı izlemek dahi insana yoğun duygular yaşatıyor. Balıkesir’in özel yerlerinden olan Şeytan Sofrası, hemen her Balıkesirli için en iyi gün batımı izlenebilecek yer olarak ifade ediliyor. Bölgenin bir lav birikintisinden dolayı bu adı aldığı biliniyor. Tepe çıktığınız an doğru yere geldiğinize emin olacaksınız. Bu tepeye alternatif olarak Aşıklar Tepesi de büyük rağbet göçüyor.

İstanbul – Adalar

İstanbul’un doğal güzelliği herkesçe biliniyor. Boğaz manzarası ile ayrı bir yer olarak da ilgi görüyor. Boğaz manzarası ile de gün batımını izlemek sizin için özel bir an olacaktır. Yine gökyüzündeki renk değişimini fark etmeniz size ayrı bir deyim kazandıracak. Aslında İstanbul’un birçok yerinden gün batımını izleme fırsatınız var. Üsküdar ve Eminönü de gün batımı için güzel bir tercih olabilir.

Bunların yanı sıra Otağtepe ve Haydarpaşa Garı da mükemmel bir tercih seçeneği olabilir. Fakat hepsinden farklı olarak Adalar ön plana çıkıyor. Büyükada içerisinde yer alan Aya Yorgi Kilisesi sizlere farklı bir deneyim sunuyor. Kiliseye çıktığınızda gün batımı manzarası sizleri adeta büyüleyecektir. Yine Burgazada’ya ziyarette bulunarak, Kalpazankaya manzarası eşliğinde gün batımını seyredebilirsiniz.

Kaş – Panorama

Sıcağın ve denizin vazgeçilmezlerinden olan Kaş, tatil için en uygun yerlerden birisidir. Ünlü restoranları ve eğlence mekanları ile öne çıkan Kaş, manzaralarının yanında gün batımını izlemek adını da birçok yer sunuyor. En uğrak yerlerden biri olan Kaputaj Plajı, sizlere yüzme keyfi sunarken, aynı zamanda muhteşem bir gün batımı manzarası da sunuyor. Karşınıza alacağınız Meis Adası ile gün batımını en iyi şekilde seyretmeye başlayabilirsiniz. Bunun için deniz konumuna yakın yerleri tercih edebilirsiniz. Elbette Antiphellos Antik Kenti gibi mekanları da tercih edebilirsiniz. Ancak gün batımı için Kaş Panorama Seyir alanı ilk tercihiniz olmalıdır. Kendinize bir kahve alın ve bu harika manzara karşısında öylece oturun.

Bozcaada – Polente Feneri

Ülkemizde bazı yerler için anlatılmaz yaşanır denilir. İşte o yerlerden biri de Bozcaada’dır. Bu bölgeye sürekli özel turlar düzenlenir. Bu turların en büyük nedeni ise, elbette gün batımını izlemek içindir. Adanın merkezinden Polente Feneri’ne minibüs ile ulaşabilirsiniz. Elbette aracınız ile de bu yere gidebilirsiniz. Göreceğiniz harika manzara için bir şeyler almalısınız. Hatta güzel bir sofra kurarak, yemek eşliğinde izleyebilirsiniz.

Antalya – Side

Antalya’nın turizm yerlerinden biri olan Side, muhteşem doğa manzarası ve tarihi yapısı ile ön planda yer alıyor. Seyahat gibi türlü faaliyetler için birçok özelliği bulunan bu yer listeye eklenmeli.

Üstelik Side’ye yakın şu yerleri de kısa mesafe kat ederek gezebilirsiniz;

 • Manavgat Şelalesi
 • Apollon Tapınağı
 • Altınbeşik Mağarası
 • Side Antik Kenti
 • Oymapınar Barajı
 • Titreyen Göl
 • Antik Tiyatro
 • Side Müzesi
 • Aspendos Köprüsü
 • Belek
 • Kleopatra Plajı

İşte Side’ye gün batımını izlemek için giderken, aynı zamanda birkaç km uzaklıktaki bu yerleri de görebilirsiniz.

ETİKETLER :

YORUMLAR

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir